GENELGündem.

24.Mart.2017

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ AVRUPA’YA SERT ÇIKTI: “YALAN KONUŞUYORLAR”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir süredir ‘hayır’ kampanyası yürüten Avrupa ülkelerinin dürüst bir yaklaşım içinde olmadıklarını belirterek, “Hem diyorlar ki; bizim içişlerimize karışmayın, hem de Türkiye’nin içişleriyle alakalı sürekli bir şeyleri gündeme getiriyorlar. Kendilerinde her türlü eleştiriyi, hatta ve hatta hakarete varan açıklamaları yapma hakkı görüyorlar” dedi.

devamını oku
24.Mart.2017

“ÜLKEMİZİ DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİ ARASINA TAŞIMAK SORUMLULUĞUMUZDUR”

Bakan Akif Çağatay Kılıç, “Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomi arasına taşımak, geleneklerini, göreneklerini korumak ama çağın da gerektirdiği en iyi şekilde dünyada var olmak için mücadele etmek bizim tarihimiz ve sorumluluğumuzdur.''dedi.

devamını oku

  

24.Mart.2017

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’A TWETT ATTI HAYALLERİNE KAVUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporcular için üretilen tekerlekli sandalye talebine ilişkin kendisine tweet atan bedensel engelli basketbolcu Ayhan Okur’un isteğini gerçekleştirdi. Bakan Çağatay Kılıç, Ayhan Okur ve takımına 3 tekerlekli sandalye hediye etti.

devamını oku
23.Mart.2017

“MİLLETİMİZ BİZE HANGİ YETKİYİ VERİRSE ONU MİLLETE HİZMET ETMEK İÇİN KULLANIRIZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Makam mevki peşinde değiliz ki... Bize milletimiz hangi yetkiyi verirse, onu millete hizmet etmek için kullanırız. Yoksa bakan olmuşsun, milletvekili olmuşsun... Bunun sonuç itibarıyla tek bir amacı var. O da millete hizmet. Başka ne olabilir? Kimse bu makamlara mevkilere geldi diye bir şey kazanmıyor." dedi.

devamını oku
SAMSUNGündemi
19.Mart.2017

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUN'DA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Dün Frankfurt'ta terör örgütünün yandaşları o paçavralarla gösteri yaptılar. Terörist başının resimlerini koydu. Frankfurt'un yerel makamları çıkın cevap verin. Frankfurt'un polis teşkilatı, savcıları neredesiniz? Terör örgütü üyelerine, terör örgütü propagandası yaptırıyorsunuz, farkında mısınız?" dedi.

devamını oku
21.Ocak.2017

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, ŞEHİT UZMAN ONBAŞI RAMAZAN TAŞKIN’IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab'da meydana gelen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şehit Ramazan Taşkın’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

devamını oku

Hayatı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Haziran 1976'da Almanya'nın Siegen kentinde doğdu. Aslen, Samsun'un İlkadım ilçesi sınırlarında yer alan Ataköylü olan Kılıç, 10 yaşına kadar Almanya'da yaşadı.

Ailesinin Türkiye'ye dönmesinin ardından lise eğitimini İstanbul'da, lisans eğitimini ise İngiltere'deki Hertfordshire Üniversitesi'nde "Siyaset ve Avrupa Çalışmaları" bölümünde tamamladı.

tamamını oku...

Fotoğraflar